Atbalstītāji:

MotoGames

      XPLORE ADVENTURE RALLIJA NOTEIKUMI

Xplore Adventure rally
XPLORE rallijs nav sacensības, bet tās ir leģendas rallija apmācību pasākums, kura galvenais mērķis ir apgūt moto braukšanu, navigējot atbilstoši leģendai un iegūtu moto ralliju pieredzi tepat Latvijā.
Rallijā tiek braukts pa iepriekš noteiktu distanci atbilstoši organizatoru sagatavotai leģendai (roadbook). Leģenda tiek nodrošināta dalībniekiem tikai elektroniskā formātā.

XPLORE rallija mērķis ir lauzt priekštatu, ka rallijs ir super dārgs pasākums, attiecīgi rallija formāts ir organizēts tā, lai nodrošinātu dalībniekiem maksimāli zemas dalības maksas, kā arī mājas lapā ir sniegta detalizēta informācija par visu rallijam nepieciešamo tehnisko aprīkojumus, kura izmaksas būs pieejamas ikvienam.

XPLORE ralliju laikā kategoriski būs aizliegts pārkāpt valstī noteiktos ātruma ierobežojumus un pārkāpt citus satiksmes noteikumus, kā arī augsta prioritāte ir tam, lai rallijs neradītu kaitējumu dabai un apkārtējai videi.

XPLORE rallijs atbilstoši likumam "Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums" nav publisks pasākums un tiek organizēts tikai slēgtam braucēju lokam un dalībnieku skaits ir ierobežots.

 2023.GADA Rallija norises datums un vieta, trases raksturojums

POSMA norises datums:    18.06.2023.
Norises vieta:                        Ropažu novads, precīza starta vieta tiks izziņota rallija whatsapp grupā
Distances garums:               Visām klasē viena distance: 130km.
Distances raksturojums:     Meža, grants ceļi, asfalts. Maršruts ir veidots tā, lai būtu izbraucams arī ar lielajiem Adventure močiem, ieskaitot 200kg + močus.

 Moto klases

KLASE SAUSAIS SVARS KUBATŪRA PIEMĒRI
Dualsport                                   Līdz 170kg    Bez ierobežojuma  KTM EXC, Husqvarna FE, Yamaha WR, Husqvarna 701 enduro, KTM 625, 640, 690 enduro, Honda Dominator, Kawasaki KLX650, Honda CRF250L rally, Suzuki DRZ400, DR650 un Freewind, Yamaha XT600e un XT660r
Adventure    Virs 170kg Bez ierobežojuma KTM 790, 950, 990 un 1090 Adventure, BMW 650gs, 800gs un 850gs,
Yamaha Tenere XT660z un 700, Honda XRV750 un Transalp,
Kawasaki KLE500, BMW 1150, 1200 un 1250gs un Adventure, KTM 1190, 1290 Adventure,
Honda CRF1000l un CRF1100L, Yamaha Tenere 1200


tehniskās prasības, drošība

Mocim ir jābūt reģistrētam lietošanai pa koplietošanas ceļiem, ar derīgu tehnisko apskati un OCTA apdrošināšanu.
Mocim jābūt aprīkotam ar “street legal” riepām, ar kurām var iziet tehnisko apskati.
Mocim jābūt strādājošām tuvajām gaismām priekšā un aizmugurē.
Rallija distancē dalībniekiem kategoriski aizliegts pārsniegt valstī noteiktos ātruma ierobežojumu, kā arī aizliegts pārkāpt citus satiksmes noteikumus.
Minimālais braucēja aizsargaprīkojums:
- ķivere;
- specializēti moto zābaki, vēlams motokrosa zābaki;
- moto cimdi;
- ceļu sargi.
Rallija dalībniekiem ir obligāti jābūt telefonam ar pilnībā uzlādētu bateriju. Vēlams ir 2.telefons, kas netiek izmantots leģendas programmai.
Ļoti ieteicams katram dalībniekam nodrošināties ar aptieciņu un dzeramo ūdeni.
Rallija apmācību distancē nebūs ne medicīnas brigādes, ne policijas ekipāžas, ne tiesnešu, tāpēc visi dalībnieki ir personīgi atbildīgi par savu drošību.

Dalības maksa
Dalības maksa būs atkarīga no dalībnieku skaita un pieteikšanās secības. SVARĪGI - pieteikums tiek reģistrēts tikai pēc pieteikuma UN dalības maksas saņemšanas.
Dalības maksa: 30 EUR;
Dalībnieku skaita ierobežojums - 50 dalībnieki!
Atsakoties no dalības rallijā mazāk kā 5 dienas pirms rallija vai neierodoties uz ralliju, dalības maksa netiek atgriezta.
Pieteikšanās RALLIJAM
Pieteikšanās rallijam notiks mājas lapā: https://roadbookrally.com/ Detalizētāka informācija sekos.
Pieteikšanās UN dalības maksas samaksas termiņš ir 01.05.2022. Pēc norādītā termiņa dalība iespējama tikai OPEN klasē.

Pēc pieteikuma un dalības maksas saņemšanas, dalībnieks tiks pievienots speciāli rallija attiecīgajam posmam izveidotai whatsapp grupai operatīvai informācijas apmaiņai par rallija norisi.

RALLIJA NORISE

Rallija distance ir noteikta leģendā, kas būs pieejama Roadbook Rally Reader App aplikācijā:Dalībniekiem ir iepriekš jāsagatavo telefoni vai planšetes ar aplikāciju, kas atbalsta rallijas leģendas vadību. Detalizētu informāciju skatīt sadaļā RALLIJS, LEĢENDA, APRĪKOJUMS.

Dalībnieki distancē dodas individuāli ar atsevišķu startu.
Dalībnieku starta secība tiek noteikta atbilstoši izlozes rezultātiem.
Pirmā dalībnieka starts – plkst.10:00.
Atkarībā no dalībnieku skaita, dalībnieki startē distancē ar 1 – 3 minūšu intervālu.
Informācija par katra dalībnieka individuālo starta laiku tiek publicēta whatsapp grupā.

Dalībniekam jāierodas uz starta vietu vismaz 30 minūtes pirms noteiktā starta laika.

Organizators nenodrošinās degvielu, tas ir dalībnieku pienākums. Attiecīgi degviela ir jāierēķina vismaz ~130km rallija distancē + vismaz 20km kļūdām, kā arī nokļūšanai no/uz startu. Ir pieļaujams ņemt līdz distancē papildus degvielas tvertnes un veikt uzpildi starta zonā.

Rallijā tiek fiksēts katra dalībnieka distancē pavadītais laiks.

ĀTRUMA IEROBEŽOJUMI UN SODI PAR ĀTRUMA PĀRSNIEGŠANU
Distancē ir KATEGORISKI aizliegts pārsniegt valstī noteiktos ātruma ierobežojumus, kā arī papildus rallija leģendā noteiktos ātruma ierobežojumus.
Ja leģendas ierakstā ātruma ierobežojums nav norādīts, tas nozīmē, ka konkrētajā leģendas ierakstā maksimāli atļautais ātrums ir 70 km/h.

Ja tiek pārsniegti leģendā noteiktie ātruma ierobežojumi, par katru pārsniegto ātruma kilometru, tiek piešķirtas soda sekundes.
Soda sekundes tiek piešķirtas šādā kārtībā:
- pārsniegums 1-10km/h - 1 soda sekunde par katru sekundi, kad ir pārsniegts ātrums;
pārsniegums 11-20km/h - 3 soda sekundes par katru sekundi, kad ir pārsniegts ātrums;
- pārsniegums 21-30km/h - 5 soda sekundes par katru sekundi, kad ir pārsniegts ātrums;
- pārsniegums 31km/h un vairāk - 10 soda sekundes par katru sekundi, kad ir pārsniegts ātrums.

PALĪDZĪBA CITAM DALĪBNIEKAM TRASĒ
Ja atrodies distancē un redzi, ka kādam braucējam ir problēma - tas ir apstājies/nokritis/saplīsis mocis utml., tad obligāts nosacījums ir pārliecināties, ka braucējam nav nepieciešama palīdzība - būtiski samazinot ātrumu vai apstājoties un pajautājot, vai viss kārtībā!
Ja palīdzība ir nepieciešama, noteikti apstājies un palīdzi. Turpini distanci tikai tad, ja cietušais dalībnieks ir apstiprinājis, ka viss kārtībā.
Laiks, kas pavadīts palīdzot citam dalībniekam, tiks pilnā apmērā kompensēts pēc finiša, izvērtējot rezultātus. Lūgums piefiksēt dalībnieka numuru, kam tiek sniegta palīdzība.
Lai saņemtu laika kompensāciju, pēc finiša ir jāuzraksta organizatoram whatsappā ziņa, kurā kilometrā palīdzība tika sniegta un starta numuru dalībniekam, kuram tika sniegta palīdzība.
Kompensējamais laiks tiks aprēķināts atbilstoši ierakstītā gpx faila datiem.
APDZĪŠANA DISTANCĒ
Lai gan dalībnieki distancē startēs ar individuālu startu ar 1-3 minūšu intervālu, būs situācijas, kad ir jāapdzen priekšā lēnāk braucošais.
Apdzenot priekšā braucošo ir obligāti jāievēro šādi nosacījumi:
- NEKĀDĀ GADĪJUMĀ lielā ātrumā neapdzen priekšā braucošo;
- piebrauc aizmugurē priekšā braucošajam un pārliecinies, ka priekšā braucošais tevi ir pamanījis. Ja nav, tad "uzgāzē" vai uzpīpini;
- priekšā braucošajam ir jādod signāls, ka ir pamanījis apdzīt gribošo! Signāls ir dodams pamājot ar galvu vai paceļot kāju no kāpšļa;
- tikai tad, ka priekšā braucošais ir devis signālu un ir droša vieta apdzīšanai, var apdzīt priekšā braucošo.
RALLIJA Vērtēšana 
  1. Ņemot vērā, ka XPLORE rallijs NAV sacensības, tad netiek noteikts uzvarētājs un netiek organizēta apbalvošana, bet rallija dalībniekam informatīvi tiek nosūtīts distancē pavadītais laiks, lai informētu par treniņu progresu.

  1. OPEN klasei distancē pavadītais laiks netiek fiksēts.